Klasické a regenerační masáže


Klasická masáž je nejstarším a nejjednodušším způsobem regenerace. Masáž výrazně uleví od bolestí jak chronických, tak i akutních a to i na místech přímo masírovaných, ale projeví se po celém těle i duši. Provádí se masáž jednotlivých částí těla (masáž zad a masáž šíje, masáž horních a dolních končetin) nebo masáž celková.


Masáž celková (60 nebo 90 min.)


Tato masáž se provádí na nejzatěžovanějších svalech lidského těla - záda, šíje, horní a dolní končetiny. Klasická masáž zlepšuje metabolismus tkání, navozuje správné prokrvení celého těla. Odstraňuje bolesti kloubů a ztuhlých svalů. Uvolňuje celé tělo a navozuje pocit relaxace. Při velké zatuhlosti svalů je důležité masáž opakovat jemnými pohyby nikoliv chtít hned odstranit všechny problémy najednou.


Masáž záda a šíje (30 nebo 50 min.)


Sedavé zaměstnání, špatné držení těla, rychlé zvedání těžkých břemen, častá jízda autem či nedostatek pohybu se velkou měrou podílí na zdravotním stavu vašich zad. Ne nadarmo jsme dostali dar chůze, který někteří z nás bohužel málo využívají. Jedno z velmi účinných preventivních opatření je také masáž.


Masáž šíje (15 min.)


Tato masáž zlepšuje pohyblivost krční páteře - dochází k uvolnění tuhosti šíje, zmírňuje pocity tlaku a bolesti hlavy. Masáž je vhodná nejen jako pomoc od bolesti, ale také jako účinná a příjemná prevence.


Masáž horních končetin (20 min.)


Jelikož se na dlaních nachází velké množství reflexních bodů, působíme masáží rukou vlastně na celý organismus. Masáž rukou také působí jako prevence syndromu karpálních tunelů. Je to masáž u nás docela podceňovaná, ale z praxe masérů vyplívá, že klienti se po absolvování masáže horních končetin k této masáži rádi vracejí. Ve světě plném egoismu a pracovního stresu hledáme lásku. Ruce umějí lásku dávat i přijímat.


Masáž dolních končetin (40 min.)


Svalstvo nohou je obzvláště náchylné k nejrůznějším bolestem a ke ztuhlosti. Dolní končetiny jsou každodenně velmi namáhány nošením a podpíráním celého těla. Ať už nohy namáháte na horské tůře, pochodu, plavání, lyžování, nosíte vysoké podpatky či máte namáhavou práci věnujte svým nohám zvláštní pozornost. Zkrátka a dobře nohy nás nosí celý život a tuto základní péči z naší strany si opravdu zaslouží.


Masáž chodidel (20 min.)


Na chodidle každého člověka se nachází množství větších i menších plošek a bodů, které jsou nervovými reflexy propojeny s určitou částí těla nebo s určitým orgánem. Je to, jako by se celé tělo se všemi jeho částmi promítalo do oblasti chodidla nebo ruky, každá část těla má tedy na chodidle nebo ruce svůj zmenšený obraz. Masáž chodidel je velmi příjemná a uklidňující.


Masáž hrudníku (20 min.)


Masáže hrudníku doprovázené vhodným cvičením pomáhají eliminovat vadné držení těla, jako jsou např. kulatá záda, ale i bolesti hlavy či zkrácení nebo oslabení prsních svalů.


Klasická masáž není vhodná:


horečka, infekční a zánětlivá onemocnění kůže, otevřené rány, zhoubné nádory, akutní záněty dutiny břišní, akutní kloubní záněty, těhotenství, menstruace, ženy v šestinedělí, křečové žíly, záněty, trombózy, nemoci cév, tuberkulóza, záněty ledvin, poruchy krvácivosti

Dobře provedená masáž harmonizuje celek a může podstatně zlepšit zdravotní stav.